Newton Local Schools

PLEASANT HILL — Newton School has named honor students for the first grading period of the 2016-17 school year.

Principal’s list, All A’s

Seventh grade: Lane Bayer, Hannah Beidelman, McKenna Downing, Ashley Evans, Josi Marple, Nickolas Reish, , Clint Shellenberger, Colin Tackett

Eighth grade: Regina Mikalauskas, Addison Peters, Jaden Stine, Andrew Whittaker

Ninth grade: Thomas Brunswick, Baily Chaney, Kara Chaney, Brooke Deeter, Breanna Eads, Kimberly Laughman, Corrin Luedeke, Samuel Tackett, , Elyssa Pack, Curtis Shellenberger

Tenth grade: Gabriella Clingman, Halli Gipe, Madison Hildebrand, Michaela Kirk, Allison Stoookey, Enon Weaver

Eleventh grade: Marcy Alexander, Macy Flanary, Kylee Fisher, Rachel Kirk, Jon Laughman, Tatum McBride, Paiton Miller, Haley Pack, Kristen Rappold, Layla Robbins, Haley Stine, Ashley Vance, Anna Wolfe

Twelfth grade: Kassidi Alexander, Grant Bayer, Holly Bucholtz, Emily Diehl, Eden Harbour, Morgan, Miller Catherine Kauffman, Emily Kauffman, Kaylee Kessler, Windsor Rapp, Tori Saunders, Abby Webb, Jack Yoder

Honor roll, All A’s & B’s, No C’s

Seventh grade: Ethan Avey, Deanna Bucholtz, Caleb Caldwell, Sage Cook, Ely Cook, Grant Deeter, Ben Hoover, Autumn Konz, Trace Lavy, Kristen Lucente, Olivia Michalke, Laci Miller, Molly Norman, Maddison Perrine, Chaldler Peters, Quentin Smith, Brock Thiesing, Reese Thiesing, Ethan Via, Hailey Whitare, Clark Yoder

Eighth grade: Emma Abernathy, Haley Abrams, Mackenzie Caldwell, Ashlyn Deeter, Colton Flanary, Avery Hartman, Dylan Huber, Mackenzie Knupp, Alexander Koon, Mitchell Montgomery, Videline Peters, Rylie Resides, Sarah Robbins, Bella Saunders, Crile Staudt, Owen Via, John Willoughby

Ninth grade: Sharon Armentrout, Crew Bayer, Ashley Bissett, Cameron Caldwell, Deanna Carine, Adelyn Carson, Ethan Cook, Caleb Garber, Sean Gaston, Anwen Harris, Carley Marple, Jessica Mitchell, Cameron Stine

Tenth grade: Anna Baker, Alaina Deeter, Mallory Dunlevy, Alicia Dunning, Chet Jamison, Richard Landwehr, Nicolas Lesley, Courtney Lucente, Sarah Mitchell, Erin Norman, Garrett Peters, Alyssa Rapp, Morgan Robbins, Britton Schauer, Charlie Walker, Nate Zielinski

Eleventh grade: Dylan Ballard, Amanda Bissett, Logan Bryant, Madison Dilbone, Josh Houk, Treanna Lavy, Athan Matthews, Cory Rowe, Emily Shellabarger, Kacie Tackett, Hannah Testerman, Matt Willey

Twelfth grade: Ashley Anthony, Milan Bess, Nicholas Carlin, Nelson Clymer, Seth Courtney, Troy Denlinger, Michaela Drieling, Austin Evans, Dakota Gillette, Rhett Gipe, Cody Hildebrand, Nicholas Honeycutt, Chloe Hunsbarger, Jasmine Ingle, Brittney Koble, Katherine Marker, Anna Miller, Garrett Supinger, Blaire Wehrley, Skyler Wilson

comments powered by Disqus